Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu, son derece çalışkan ve azimli olmalarıyla bilinir. Bu kişiler aynı zamanda, çok da pratiktir. Bilgiye aç kişiler olduklarını da söylemek isteriz. Hayatları boyunca, neredeyse hiç dinlemeden dahi çalışabilirler. Başaklar, ayrıntıya da çok önem verir. Bu durumdan dolayı oldukça da zaman kaybederler. Asla özensiz bir biçimde çalışmazlar. Kendilerini ne maddi ne de manevi hiçbir şekilde kullandırtmazlar. Başaklar çok da tutumludur. Bu durum, bazı anlarda cimri olmaya kadar da gitmektedir. İnsanlarla bir anda samimi olmayı da sevmezler. Onlarla aralarında hep bir mesafe vardır. Öyle davrandıkları için de dışarıdan soğuk görünürler.

Başak burcu kadını genel özellikleri

Başak burcu kadınlarının ilginç yapıları olduğunu söylemek isteriz. Bu kişilerin, evliliğe karşı ön yargıları vardır. Evliliğe hep mesafeli olmuşlardır. Yani, evliliği çok zor düşünürler. Evlendiklerinde ise hem mantık hem de saygı her zaman ön planda olur. Başak burcu kadınları, ilişkide de hep bencil olan taraftır. Çok da seçici kişilerdir. Yaklaşmaya çalışanları ilk önce eleştirdiklerini de belirtmek isteriz. O yüzden de onları kendilerinden bir hayli uzak tutarlar.

Başak burcu kadınlarının mükemmeliyetçi olduklarını da söyleyebiliriz. Bu sebeple de çocukları olduğunda, onları en iyi şekilde yetiştirmek için çokça çaba harcarlar. Çocuklarını yetiştirmek için büyük gayret gösterirken onların efendi, saygılı ve her zaman terbiyeli bireyler olması için de uğraşırlar. Bu durum da onlara ebeveyn ve çocuk ilişkisi bakımından her daim saygı kazandırır. Evliliği zor düşünseler de, bir gün evlendiklerinde ayrılmayı akıllarından bile geçirmezler. Başaklar aynı anda, hem sosyal çevresini hem de evliliğini en başarılı bir şekilde yürütür.

Başak kadınlarının sade zevkleri vardır. Klasikçi olduklarını söyleyebiliriz. Koydukları hedefleri de en iyi şekilde belirlerler. Başarılı olmak için hiçbir şekilde engel tanımazlar. Oldukça da azimli kişilerdir. Başaklar, tarafsız görünürler ancak kendi içlerinde hep bir taraf tutar. Aynı zamanda tutkulu kişilerdir. Hiçbir zaman birilerine karşı kin beslemezler. Mantıkları ve duyguları arasında hep bir denge kurmaya çalışırlar. Sevdiklerine karşı taviz verdiklerini de söyleyebiliriz. Bu kişiler ayrıca, eleştirilmekten de hiç hoşlanmaz.

Akrep Burcu Özellikleri

Başak burcu erkeği genel özellikleri

Başak burcu erkeği, hayata sade ve yalın şekilde bakmaktadır. Bu kişiler, oldukça doğal ve samimi kişilerdir. Ancak bir başak burcu erkeğiyle yaşamanın zor olduğunu da söylemek isteriz. Çünkü, onların disiplin duyguları bir hayli gelişmiştir. O yüzden de ailelerini ve eşlerini bu yönde etkilemektedirler. Bu kişiler, sorgulamayı da sever. Çok da titizlerdir. Hayatta daima bir hedefi ve amacı olan insanlarla bir arada olmak ister, vakitlerini onlarla harcamak isterler. Öbür türlü onlar için boşa zaman kaybı olmaktadır.

Başak burcu erkeğiyle evlenmek o kadar da kolay değildir. Yani, bu kişiler evlenmeyi geciktirebilir. Hatta bir kısmına müzmin bekar bile denilmektedir. Başaklar, ilişki sürecinde de epey bir zordur. Bu süreçte, her daim denetleme ve sorgulama durumları yaşanabilmektedir. O yüzden de, bu konuda problemler çıkabilmektedir. Başaklar ayrıca, evlendikleri zaman çok iyi aile babası da olur. Hatta baba olduklarında, o duyguyu daha önceden tatmadıklarına pişman olduklarını bile söyleyebiliriz. Tıpkı başak burcu kadınları gibi, çocuklarını iyi şekilde yetiştirme derdinde olurlar. Bu konuda ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Başak burcu erkekleri, hata yapmaktan da hiç hoşlanmaz. O yüzden de ihtiyatlı davrandıklarını söylemek isteriz. Yine başak kadınları gibi mükemmeliyetçi bir yapıya sahiplerdir. Bu kişiler, hayalperest de değildir. Başak erkeklerinin hayalleri daima gerçeğe yakındır. Hayata da daima kendi pencerelerinden bakarlar. Aynı zamanda sabit düşünürler. Bu konuda, ısrarcı davrandıklarını da söyleyebiliriz. Bu durum da, kendilerini ara ara sıkıntıya sokmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir